[indie] Ladakh. Dzień 20

Posted on BLOG

5 lipca 2012
Kargil (2760m) – Leh (3600m)

Było ciemno jak pojawiliśmy się na placu dworcowym. Do tego pusto, żadnego człowieka, żadnego ruchu czegokolwiek. Zaczęliśmy wątpić, czy aby na pewno pojedziemy. w końcu, na 10 minut przez planowanym odjazdem, zauważyliśmy jakiegoś człowieka. Zapytany o autobus do Leh wskazał nam stojący na placu ciemny i pusty autobus. Interesujące. Ale podeszliśmy i zastukaliśmy w drzwi. Po kilkunastu sekundach zobaczyliśmy zaspaną postać wychylającą się z dachu autobusu. Okazało się, że to jest nasz kierowca 😉 A po chwili pusty z pozoru autobus ożywił się. Okazało się, że w autobusie spało kilkanaście osób, pewnie jadących ze Srinagaru. I po chwili z dachu zeskoczył drugi kierowca i 5 minut później już jechaliśmy. Podróżowanie autobusem w Ladakhu niesie ze sobą pewnie ograniczenia. Głównie związane z wielkością miejsca. Fotele ustawione są w rzędzie 3+2. I przystosowane do małych Hindusów, co nie mierzą więcej jak 160cm. A miejsca na nogi jeszcze mniej niż Ryanairze ;-D. Ale szybko zapomnieliśmy o niedogodnościach związanych z małą ilością miejsca. Kierowca ku uciesze pasażerów puszczał na cały regulator mieszankę miejscowej muzyki. Przez 30 minut nawet mi się podobało, ale w czwartej, szóstej czy dziesiątej godzinie miałem zupełnie dosyć. Kaseta była jedna, a głośniki waliły z siłą 90 decybeli. Aj.


Widoki za oknem nawet były, ale skupialiśmy się na spaniu. Przez cały dzień zrobiłem całe 5 zdjęć 😉

Gdzieś w połowie drogi obowiązkowy postój. A na postoju oferowano dwie usługi. Jedzenie i napoje dla podróżnych, a wulkanizacja dla autobusu. Mieliśmy okazje zobaczyć w jakim stanie są nasze opony. Lepiej było jednak nie wiedzieć.

Po dwunastu godzinach, ledwie żywi  (muzyka!!!) dojechaliśmy do Leh. Taksówka i wracamy do naszego kochanego hotelu. Jutro dzień zasłużonego odpoczynku.

Dzień 1. Warszawa – Leh
Dzień 2. Leh – Hemis – Thiksey – Leh
Dzień 3. Leh – Khardung La – Diskit – Turtuk
Dzień 4. Turtuk – Hunder – Diskit – Panamik
Dzień 5. Panamik – Pangong Tso
Dzień 6 Pangong Tso – Leh
Dzień 7 Leh – Lamayuru
Dzień 8 Lamayuru
Dzień 9 Lamayuru – Wanla
Dzień 10 Wanla – Hanupatta
Dzień 11 Hanupatta – Photaksar
Dzień 12 Photaksar – Senggi La BC
Dzień 13 Senggi La BC – Gongma
Dzień 14 Gongma – Hanuma La BC
Dzień 15. Hanuma La – Omang
Dzień 16. Omang – Hanumil
Dzień 17. Hanumil – Padum
Dzień 18. Padum – Parkachik
Dzień 19. Parkachik – Kargil

Dzień 22. Leh – Karzok
Dzień 23. Karzok – 5200m
Dzień 24. 5200m – Changpa
Dzień 25. Changpa – Pangunagu
Dzień 26. Pangunagu – Leh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA. Wykonaj poniższe działanie *